Header image

Biokuro katilinių technologinės įrangos gamyba

TIKSLINIO FINANSAVIMO STUDENTAS DŽIUGINA PUIKIAIS REZULTATAIS

2017 04 18

Dar 2014 m. liepos 17-ąją buvome pirmieji pasirašę tikslinio studijų finansavimo trišalę sutartį su Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos abiturientu Jokūbu Raguliu. Šilumos energetiką ir technologijas pasirinkęs J.Ragulis tikino, kad jam nebuvo sunku nei apsispręsti, ką studijuoti, nei įsipareigoti baigti bakalauro studijas ir vėliau trejus metus dirbti įmonėje. „Vertindamas energetikos sektoriaus perspektyvas, nesunkiai apsisprendžiau dėl studijų, nes jos labai perspektyvios. Prieš pasirašydamas sutartį, jau buvau apsilankęs įmonėje, susipažinau su jos veikla, vadovais. Nebuvo baisu prisiimti įsipareigojimų“ – svarstė būsimas energetikos specialistas.

Dar nebaigęs KTU „Šilumos energetika ir technologijos” bakalauro studijų, Jokūbas pradėjo dirbti asistentu  naujame UAB „Enerstena“ serviso paslaugas teikiančiame padalinyje. Iš pradžių Jokūbas susipažino su įmonės gaminama produkcija, dirbdamas pagalbiniu darbininku slėginės įrangos surinkimo grupėje. Šiuo metu Jokūbas dirba Serviso skyriaus veiklos analitiku, kur vykdo ne tik komercinę veiklą, bet  atlieka skyriaus darbo vertinimą, veiklos analizavimą, renka duomenis apie skyriaus komercinius ir ekonominius rodiklius.

Praėjusiais metais, Jokūbui buvo skirta viena iš didžiausių Lietuvoje Kauno Technologijos Universiteto Talento stipendijų. Stipendijos skyrimo kriterijai buvo mokslinė ir inovacijų veikla, socialinė ir visuomeninė veikla, geri mokslo bei studijų pasiekimai. „Pateikiau paraišką dalyvauti konkurse, surinkau visą reikiamą dokumentaciją, įrodančią mano pasiekimu, ir vasario mėnesį sužinojau, jog patekau tarp 2 procentų geriausius rezultatus pademonstravusių studentų, kuriems paskirta universiteto talento stipendija“, - pasakoja Jokūbas.  Pasak jaunuolio, didžiulę įtaką konkurso laimėjimui turėjo veikla „Enerstenoje“: pasiekimai darbinėje veikloje, dalyvavimas mokymuose ir UAB „Enerstena“ serviso skyriaus vadovo Arūno Lukoševičiaus, UAB „Enerstena“  direktoriaus Vyganto Sliesoraičio bei UAB „Enerstenos grupė“ bendrųjų reikalų direktoriaus Valdemaro Beržinsko rekomendacijos.

Neseniai J.Ragulis įvykdė pirmąjį savarankišką paslaugų paketo pardavimą. Paklaustas, kas labiausiai skatina tobulėti ir prisideda prie sėkmingo augimo, Jokūbas teigia, kad didžiausia paskata yra vadovo pasitikėjimas. „Nuo pat pirmųjų dienų turėjau galimybę dirbti atsakingus darbus, galėjau priimti sprendimus, tai leido įrodyti, jog galiu dirbti man paskirtus darbus. Smulkių pardavimų esu atlikęs gana ne mažai, pardavimų procesas man labai patiko, kadangi turi įvertinti ne tik technologinius aspektus, tačiau ir pasitelkti komercinius įgūdžius, numatyti keletą žingsnių į priekį – tai ir skatina mokytis ir žengti į priekį“, - teigia Jokūbas Ragulis.