Header image

Biokuro katilinių technologinės įrangos gamyba

PIRMIEJI PROJEKTAI VAKARŲ EUROPOJE – NYDERLANDUOSE

2019 09 02

2019 m. liepos 30 d. ENERSTENOS įmonių grupė pasirašė jau antrąją sutartį su klientais iš Nyderlandų. Užsakovui De Warmtebron B. V. įrengsime 10 MW biokuro vandens šildymo katilinę. ENERSTENOS įmonių grupės darbų apimtis yra technologinės sistemos projektavimas, įrangos gamyba ir tiekimas, elektrotechnika ir automatika, paleidimas ir derinimas. Katilinėje bus įrengtas 8 MW vandens šildymo katilas, biokuro pakura, 2 MW kondensacinis ekonomaizeris. Siekiant atitikti itin griežtas oro taršos emisijų normas numatyta įdiegti  maišinį filtrą bei SNCR sistemą. Projekto apimtyje taip pat numatyta įdiegti kuro sandėlio bei kuro tiekimo sistemas, pelenų šalinimo sistemą, kitas susijusias inžinerines sistemas. Planuojama, kad energiją iš katilinės užsakovas gaus 2020 m. spalio 1 d.

Pirmoji sutartis dėl 5 MW biokuro katilinės statybos su P. J. H. Maessen Beheer B. V. Nyderlanduose pasirašyta 2019 m. vasario 26 d. Sutarties objektas – 4 MW vandens šildymo katilas su biokuro pakura, 1 MW kondensacinis ekonomaizeris, kuro ir pelenų ūkis, susijusios sistemos. Paleisti šią katilinę planuojama iki 2019 m. gruodžio 31 d.

Abu užsakovai Nyderlanduose vysto daržovių auginimo verslą, o ENERSTENOS įrengtos katilinės apšildys jų šiltnamius. P.J.H. Maessen Beheer B.V. įrengta 5MW katilinė apšildys 7 ha šiltnamį, kuriame yra auginami agurkai, De Warmtebron B.V. – 10 MW katilinė šilumą tieks į 20 ha šiltnamį, kuriame yra auginamos paprikos.

Džiaugiamės, kad mažais žingsneliais įgauname vis didesnį pagreitį ir plečiame savo pozicijas Europoje.