Header image

Biokuro katilinių technologinės įrangos gamyba

Kaune įvyko XIII-asis Lietuvos–Baltarusijos ekonomikos forumas

2017 05 31

2017 m. gegužės 30-31 d. Kaune, Kauno technologijos universiteto Santakos slėnyje, vyko XIII-asis Lietuvos - Baltarusijos ekonomikos forumas, kurį surengė Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kartu su Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija.

Forumo dalyviai kalbėjo apie atsinaujinančių energijos išteklių vaidmenį Lietuvos ekonomikai ir jos reikšmę, siekiant aplinkosauginių tikslų. Diskusijų metu pabrėžta, kad daugelis Lietuvos įmonių sėkmingai dirba šiame sektoriuje ir yra pasirengusios pasidalinti patirtimi su partneriais Baltarusijoje.

Forumo metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Mogiliovo srities pramonės ir verslo asociacijos, įteikti apdovanojimai „Už indelį į Lietuvos verslo plėtrą“. Bendradarbiavimo sutartį su investicijų ir konsultavimo įmone «Белинвестэнергосбережение» pasirašė ir UAB „Enerstena“. Sutarta bendradarbiauti, keistis patirtimi ir įgyvendinti energijos vartojimo efektyvumo didinimo projektus, skatinti atsinaujinančio vietinio biokuro naudojimą.

Į forumą atvyko daugiau nei 50 Baltarusijos įmonių atstovų, renginyje lankėsi apie 60 Lietuvos įmonių.  Ekonomikos forume dalyvavo LR ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius ir susisiekimo ministras Rokas Masiulis, Baltarusijos ekonomikos ministras Vladimir Zinovskij, Sporto ir turizmo viceministras Michail Portnoij ir Mogiliovo srities gubernatorius Vladimir Domanevskij. „Enerstenos“ įmonių grupę forume atstovavo generalinis direktorius Virginijus Ramanauskas, UAB „Enerstena“ direktorius Vygantas Sliesoraitis ir Rytų šalių regiono pardavimų direktorius Tomas Rimkus.

Šiandien forumo dalyviai lankėsi „Enerstenos“ įmonių grupei priklausančiame Mokslinių tyrimų ir vystymo centre, apžiūrėjo gamybines patalpas. Vizito metu vyko ekskursijos po  „Enerstenos“ įmonių grupės suprojektuotas ir pastatytas kogeneracinę ir vandens šildymo katilines.