Header image

Biokuro katilinių technologinės įrangos gamyba

ENERSTENA ŠILDYS UOGŲ ŠILTNAMIUS NYDERLANDUOSE

2019 11 19

2019 m. lapkričio 7 d. pasirašyta sutartis dėl 5 MW biokuro vandens šildymo katilinės statybos Nyderlanduose su Thwan Van Gennip Energie B.V.. Užsakovui ENERSTENA įsipareigojusi įdiegti kuro sandėliavimo ir  tiekimo sistemą, pagaminti ir įrengti biokuro čipsų (su galimybe deginti miško atliekas) deginimo pakurą, 4 MW vandens šildymo katilą, 1 MW dūmų kondensacinį ekonomaizerį, dūmų valymo sistemą (SNCR sistema, maišinis filtras), pelenų šalinimo ir visas kitas pagalbines sistemas (suspaustas oras, rezervinis galios generatorius, dūmsiurbis, vamzdynai, dūmų kanalai ir pan.). Tai technologijos tiekimo iki rakto sutartis.

Thwan Van Gennip Energie B.V.  yra vienas didžiausių uogų (braškės, žemuogės, gervuogės) augintojų Nyderlanduose. ENERSTENA šildys jų naujai pastatytus šiltnamius, kurių plotas apie 7,5 ha. Katilinė statoma esamose patalpose, rekonstruojant pastatą, pritaikant jas naujiems įrenginiams. Katilinė dirbs apie 7 mėnesius per metus. Numatoma, kad ENERSTENOS katilinė užsakovo šiltnamius šildys jau nuo 2020 m. spalio 1 d.

Tai jau trečiasis objektas Nyderlanduose, kuris yra skirtas energijos tiekimui šiltnamiams. Su mūsų įranga, panaudojant jų turimą sistemą (akumuliacines talpas), su dūmų kondensacinio ekonomaizerio pagalba galima pasiekti labai aukštą katilinės efektyvumą. Džiaugiamės, kad  užsakovai pasitiki ENERSTENOS pasiūlytais sprendimais, kurie sukuria didžiausią vertę lyginant su konkurentais.

Pasitikėjimą ENERSTENA lemia ir tai, kad mūsų siūloma katilinė atitinka itin aukštus aplinkosauginius reikalavimus, užtikrinant itin žemas NOx išmetimų normas (145 mg/Nm3). Tai leidžia pasiekti ENERSTENOS sukurta ir išvystyta SNCR (selektyvusis nekatalizinis redukavimas) sistema.

Dėl aukšto įrenginių efektyvumo, mažų elektros sąnaudų, aukšto sistemos automatizavimo lygio ENERSTENOS pasiūlyta katilinė leis užtikrinti mažus eksploatavimo kaštus užsakovui.

Šį objektą planuojama pastatyti ir paleisti per 11 mėn., o pirmoji Nyderlanduose pastatyta 5 MW katilinė bus paleista jau šių metų žiemą.