Header image

Biokuro katilinių technologinės įrangos gamyba

Užsakovų atsiliepimai

A/S "Preiļu siers" direktorius
Jāzeps Šņepsts
Preiļu siers
Užsakovas: 
Pieno produktų gamybos įmonė
Tipas: 
Garo katilinė su sauso tipo ekonomaizeriu
Parametrai: 
8 MW
Kuras: 
Smulkinta mediena
Vieta: 
Preiļi, Latvija
Metai: 
2015
56.278032,26.721164
Rodyti žemėlapyje

2015 metais įmonė UAB „Enerstena“ pagal sutartį atliko katilinės rekonstrukciją, kurioje įrengė 8MW (12t/h) biokuru (skiedromis) kūrenamą garo katilą ir kitą papildomą įrangą. Mums, pieno perdirbimo įmonei, suvartojančiai didelį kiekį šilumos produkcijai gaminti, šis projektas leido surasti ekonomiškesnį ir aplinkai draugiškesnį būdą energijai gauti. Šis perėjimas nuo gamtinių dujų prie atsinaujinančių energijos išteklių labai sumažino gamybos sąnaudas, o tai artimiausioje ateityje suteiks galimybę labiau paremti vietinius pieno gamintojus ir padidinti mūsų gaminamos produkcijos apimtis.  

Mes dėkojame UAB „Enerstena“ už sėkmingą projekto įgyvendinimą.

2015. gadā uzņēmums UAB “Enerstena”, saskaņā ar līgumu, veica katlu mājas rekonstrukciju, kurā uzstādīja biokurināmā (šķelda) 8MW (12t/h) tvaika katlu un citas papildiekārtas. Mums, kā piena pārstādes uzņēmumam, kas patērē lielu apjomu siltuma produkcijas ražošanai, šis projekts ļāva rast ekonomiskāku un videi draudzīgāku enerģijas iegūšanas veidu. Šī pāreja, no dabasgāzes izmantošanas uz atjaunojamo energoresursu, būtiski samazināja ražošanas izmaksas, kas tuvākajā nākotnē, ļaus vairāk atbalstīt vietējos piena ražotājus un palielināt mūsu saražotās produkcijas apjomu.  

Mēs pateicamies UAB “Enerstena” par veiksmīgu projekta realizāciju.

UAB „Rietavo komunalinis ūkis" direktorius
Alvydas Rojus
Rietavo komunalinis ūkis
Užsakovas: 
Šilumos tiekimo įmonė
Tipas: 
Vandens šildymo katilinė su kondensaciniu ekonomaizeriu
Parametrai: 
4 MW (3 MW + 1 MW)
Kuras: 
Smulkinta mediena
Vieta: 
Rietavas, Lietuva
Metai: 
2015
55.724552,21.933395
Rodyti žemėlapyje

Su „ENERSTENOS“ įmonių grupe bendradarbiaujame nuo 2015 metų. Šiuos partnerius pasirinkome dėl jų atsakingo požiūrio į darbą, kokybiškų produktų  ir lankstaus bendradarbiavimo. Galime pasidžiaugti, kad pradėjus eksploatuoti naują katilinę ženkliai pagerėjo šilumos gamybos rodikliai.

Rodikliai

AB „Kauno energija“ generalinis direktorius
Rimantas Bakas
Kauno energija, Petrašiūnų elektrinė
Užsakovas: 
Šilumos tiekimo įmonė
Tipas: 
Vandens šildymo katilinė su kondensaciniu ekonomaizeriu
Parametrai: 
2x12 MW katilas
Kuras: 
Smulkinta mediena
Vieta: 
Kaunas, Lietuva
Metai: 
2015
54.891319,23.989927
Rodyti žemėlapyje

Džiaugiamės, kad mūsų katilines rekonstravo įmonė iš Kauno. Kartu įgyvendinę dviejų biokuro katilinių projektus, kurių bendra galia siekė net 50 MW, galėjome ženkliai atpiginti šilumą Kauno gyventojams. Dabar Kaune yra viena mažiausių šilumos kainų Lietuvoje. Šios katilinės (viena – Petrašiūnų elektrinėje, kita – „Inkaro“ katilinė), gamindamos pigią šilumą, sudaro rimtą konkurenciją nepriklausomų šilumos gamintojų tiekiamai šilumai ir neleidžia nepagrįstai padidėti jos kainai.

Direktorius
Vidas Kolesinskis
Žemaitijos energija
Užsakovas: 
Nepriklausomas šilumos tiekėjas
Tipas: 
Vandens šildymo katilinė su kondensaciniu ekonomaizeriu
Parametrai: 
5+2 MW katilai
Kuras: 
Smulkinta mediena
Vieta: 
Telšiai, Lietuva
Metai: 
2015
55.986978,22.248553
Rodyti žemėlapyje

UAB „Žemaitijos energija“ Telšių mieste pastatė ir įrengė 9,5 MW biokuro katilinę, kuri yra prijungta prie  Telšių šilumos tinklų sistemos. „Žemaitijos energija“ veiklą vykdo kaip nepriklausomas šilumos energijos gamintojas. Gen. rangovu katilinės statybai bei technologinės įrangos gamybai buvo pasirinkta UAB „Enerstena“, kuri Žemaitijos regione yra įgyvendinusi ne vieną stambų energetikos projektą. Rinkdamiesi įrangos tiekėją kreipėme dėmesį į tai, kad  „Enerstena“ pati kuria ir gamina biokuro vandens šildymo katilus, kondensacinius ekonomaizerius bei kitus katilinėje sumontuotus komponentus, o tai svarbu eksploatuojant ir aptarnaujant įrengimus. Pasirinkimu esame patenkinti ir vertiname aukštą UAB „Enerstena“ specialistų kvalifikaciją plėtojant biomasės deginimo technologijas. Įmonė mūsų nenuvylė, „Enerstenos“ įdiegtos technologijos pasiteisino, o eksploatacinės sąnaudos ir veikimo naudingumo koeficientai atitiko techninėje užduotyje numatytas ribas. UAB „Enerstena“ profesionalų komanda darbus atlikto laiku ir kokybiškai. Nesklandumų neturėjome. Drąsiai galime rekomenduoti šią įmonę kitiems.

SIA “Ventspils siltums” direktorius
Arnis Uzaris
Ventspils siltums
Užsakovas: 
Šilumos tiekimo įmonė
Tipas: 
Kondensacinis ekonomaizeris
Parametrai: 
Katilo galia: 26 MW
Kuras: 
Smulkinta mediena
Vieta: 
Ventspils, Latvia
Metai: 
2014
57.388688,21.574087
Rodyti žemėlapyje

UAB „Enerstena“ 2014 metais atliko PSIA „Ventspils siltums“ katilinės rekonstrukcijos darbus, 26 MW biomasės katilams įrengė dūminių dujų kondensatorių. Dūminių dujų kondensatoriaus įrengimas mūsų įmonei suteikė galimybę sumažinti kuro sąnaudas ir padidinti skiedromis kūrenamų katilų šiluminės energijos gamybos efektyvumą. Skiedrose yra apie 40 - 50% drėgmės, kuri degimo metu virsta vandens garais ir patenka į atmosferą. Nauja įranga šių garų šilumą grąžina atgal į sistemą, o tai reiškia, kad šildymo katilas į šilumos tinklus tiekiamą vandenį iki nustatytos temperatūros pašildo per trumpesnį laiką. UAB „Enerstena“ įrengto kondensatoriaus dėka, katilinės efektyvumas vidutiniškai padidėjo 21%, o tai reiškia mažesnį sukūrenamų skiedrų suvartojimą, siekiant pagaminti reikiamą šilumos kiekį. Įgyvendinus šį projektą, gerokai sumažėjo dūminėse dujose esančių kietųjų dalelių išmetimo kiekis ir pagerėjo aplinkos kokybė. Esame patenkinti įmonės UAB „Enerstena“ bendradarbiavimu ir dėkojame už kokybiškai atliktus darbus

UAB “Enerstena” 2014. gadā veica PSIA “Ventspils siltums” katlu mājas rekonstrukcijas darbus uzstādot dūmgāžu kondensatoru 26 MW biomasas katliem. Dūmgāžu kondensatora uzstādīšana dod mūsu uzņēmumam iespēju palielināt šķeldas katlu siltumenerģijas ražošanas efektivitāti – ietaupot kurināmo. Šķeldā ir apmēram 40÷50% mitruma, kas sadegot pārveidojas ūdens tvaikos, kas tika izvadīts atmosfērā. Ar jaunās iekārtas palīdzību šis tvaika siltums tiek nogādāts atpakaļ  sistēmā. Tas nozīmē, ka apkures katlam ir mazāk jāstrādā, lai līdz noteiktajai temperatūrai uzsildītu ūdeni, ko nodot siltumtīklos. Pateicoties UAB “Enerstena” uzstādītajam kondensatoram, katlumājas efektivitāte palielinājās vidēji par 21 %, kas nozīmē mazāku kurināmās šķeldas patēriņu, saražojot nepieciešamo siltuma daudzumu. Pēc projekta realizācijas būtiski ir samazinājies cieto daļiņu emisiju apjoms dūmgāzēs un uzlabojusies apkārtējās vides kvalitāte.

Ar kompānijas UAB “Enerstena” sadarbību esam apmierināti un pateicamies par kvalitatīvi veiktajiem darbiem.

AB „Grigiškės" prezidentas
Gintautas Pangonis
Grigео
Užsakovas: 
Popieriaus ir medienos pramonės įmonė
Tipas: 
Garo katilinė su kondensaciniu ir sauso tipo ekonomaizeriais
Parametrai: 
10 MW (14 t/h garo) katilas
Kuras: 
Smulkinta mediena
Vieta: 
Grigiškės, Lietuva
Metai: 
2014
54.671715,25.106265
Rodyti žemėlapyje

Neseniai baigėme jau antrosios biokuro katilinės statybas ir ketiname išsiversti be dujų. Taip sumažinsime gamybos procesui reikalingos šilumos savikainą. Abiem projektams įgyvendinti pasirinkome UAB „Enerstena“, nes pasitikime jų komandos profesionalumu, atliekamų darbų išmanymu. 2010 m. „Enerstena“ mums įrengė 18 MW (26 t/h, 25 bar) biokuru kūrenamą garo katilą. Tiesa, tuomet pats katilas buvo gamintas ir pirktas užsienyje. 2014 m. „Enerstena“ pati ryžosi būti pirmąja įmone Lietuvoje, savarankiškai pagaminusią garo katilą. Su šiuo iššūkiu novatoriška įmonė puikiai susidorojo. Popieriaus ir kartono gamybai buvo įrengtas 10 MW (14 t/h, 20 bar garo)  galios biokuro katilas, taip pat 2 MW kondensacinis ekonomaizeris. „Enerstena“ įrodė, kad Lietuvoje pagaminta įranga bei atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas yra įmanomas net pačiuose sudėtingiausiuose technologiniuose procesuose. Didžiuojamės, kad būtent mūsų įmonėje veikia pirmasis lietuviškas, dūmavamzdis garo katilas.

VĮ „Visagino energija" generalinis direktorius
Zigmas Jurgutavičius
Visagino energija
Užsakovas: 
Šilumos tiekimo įmonė
Tipas: 
Vandens šildymo katilinė su kondensaciniu ekonomaizeriu
Parametrai: 
8 MW katilas
Kuras: 
Smulkinta mediena
Vieta: 
Visaginas, Liеtuva
Metai: 
2014
55.602525,26.435335
Rodyti žemėlapyje

Projekto pabaiga buvo numatyta 2014 m. birželio 30 d., tačiau „Enerstena“ pasistengė, surado vidinių rezervų ir statybos beimontavimo darbus baigė žymiai anksčiau, darbų kokybė nuo to visiškai nenukentėjo. „Enerstena“ pagamino ir VĮ „Visagino energija“ šiluminėje katilinėje įrengė, išbandė ir 2014 m. balandžio 4 d. įjungė antrąjį 8 MW galios biokuru kūrenamą vandens šildymo katilą su pakura, skirtą šilumai ir karštam vandeniui gaminti. Platesnis šiuo metu vis dar pigesnių už gamtines dujas atsinaujinančių energijos išteklių (medienos skiedrų) panaudojimas VĮ „Visagino energija“ biokuro katilinėje sudaro galimybę, įvertinant biokuro kainą, mažinti šilumos gamybos savikainą, o kartu ir Visagino gyventojų išlaidas už šildymą ir ženkliai sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas, taip prisidedant prie aplinkos tausojimo. „Enerstena“ darbus vykdė pagal patvirtintą darbų atlikimo grafiką, darbus atliko kokybiškai ir baigė juos anksčiau. Visa sumontuota įranga atitinka griežčiausius kokybės saugos ir patikimumo reikalavimus, jai ir jos statybos (montavimo) darbams suteikta atitinkama garantija.

UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktorius
Algis Mykolas Šaulys
Šilutės šilumos tinklai
Užsakovas: 
Šilumos tiekimo įmonė
Tipas: 
Vandens šildymo katilinė
Parametrai: 
10 MW katilas
Kuras: 
Smulkinta mediena
Vieta: 
Šilutė, Lietuva
Metai: 
2014
55.34262,21.459518
Rodyti žemėlapyje

UAB „Enerstena“ dar 2010 m. mums suprojektavo, pagamino ir sumontavo kondensacinį ekonomaizerį, kurį laikau viena sėkmingiausių investicijų, padedančių gerokai padidinti šiluminės energijos gamybos efektyvumą. Jis pagamina iki 25 proc. šiluminės energijos, kuri anksčiau kartu su dūmais patekdavo į aplinką ir šildydavo orą. 2014 m. UAB „Enerstena“ pastatė naują 10 MW galios vertikalų biokuro katilą. Naujas katilas nepalyginamai geresnis už jau turimus. Viskas čia automatizuota, valdoma kompiuteriu. Belieka tik laiku atvežti kuro ir pakeisti pelenų konteinerį.

AB „Žemaitijos pienas“ l.e.p. generalinis direktorius
Robertas Pažemeckas
Žemaitijos pienas
Užsakovas: 
Pieno produktų gamybos įmonė
Tipas: 
Garo katilinė
Parametrai: 
10 MW (15 t/h garo) katilas
Kuras: 
Smulkinta mediena
Vieta: 
Telšiai, Lietuva
Metai: 
2014
55.997345,22.239618
Rodyti žemėlapyje

AB „Žemaitijos pienas“, atsižvelgdama į brangstančius energetinius resursus Lietuvoje, didelį elektros ir šilumos energijos vartojimo intensyvumą gamyboje bei besirūpindama supančia aplinka, inicijavo atsinaujinančius energijos išteklius naudojančių energijos gamybos įrenginių statybą. Atlikta studija atskleidė, kad šiuo metu vienas iš labiausiai ekonomiškai pagrįstų ir priimtiniausių variantų yra medienos kurą naudojantis garo katilas. Šiam projektui įgyvendinti pasirinkta ilgametės patirties biokuro katilinių įrangos gamybos srityje turinti UAB „Enerstena“, kurios darbu esame patenkinti. Objektas atiduotas eksploatuoti 2014 m. balandžio mėn. 10 d., nors projekto efektyvumu ir nauda galėjome pasidžiaugti jau kovo mėn., kai buvo pradėti paleidimo-derinimo darbai ir garas paleistas į gamybinį procesą. Mūsų pasirinkimo rezultatas – sklandžiai veikianti 10 MW biokuru kūrenama garo katilinė, švaresnis oras Telšiuose bei Žemės saugojimas ateities kartoms.

„Varėnos šiluma” direktorius
Virginijus Guoga
Varėnos šiluma
Užsakovas: 
Šilumos tiekimo įmonė
Tipas: 
Vandens šildymo katilinė su kondensaciniu ekonomaizeriu
Parametrai: 
4,1 MW katilas
Kuras: 
Smulkinta mediena
Vieta: 
Varėna, Liеtuva
Metai: 
2014
54.21938,24.580871
Rodyti žemėlapyje

UAB „Varėnos šiluma“ su UAB „Enerstena“ pasirašė katilinės modernizavimo sutartį, kurios tikslas – pakeisti naudojamą kuro rūšį iš mazuto į atsinaujinančius energijos šaltinius. Pagal šią sutartį šiluminiame-energetiniame ūkyje buvo pastatytas naujas, biokuru kūrenamas 4,1 MW vandens šildymo katilas, įrengtas kondensacinis ekonomaizeris. UAB „Enerstena“ per daugiau nei 10 savo veiklos metų, daug kartų patvirtino, kad teikia aukščiausios kokybės paslaugas. Jos pagamintų įrenginių veikimas yra itin efektyvus, suprantamas, gerai apgalvotos jų kontrolės sistemos, apsaugančios nuo „perkrovimo", galimo gaisro ir pan. „Enerstena“ siūlo ne tik savo gamybos pakuras, kondensacinius ekonomaizerius, bet ir savo sukurtą, visiškai automatizuotą kondensato valymo sistemą. Specialiai sistemai sukurti reagentai leidžia efektyviai neutralizuoti bei išvalyti kondensatą.

Ūkininkas
Algimantas Žemaitis
Algimanto Žemaičio gėlininkystės ūkis
Užsakovas: 
Ūkininkas
Tipas: 
Vandens šildymo katilinė
Parametrai: 
4 MW katilas
Kuras: 
Gamtinės dujos
Vieta: 
Alytaus rajonas, Lietuva
Metai: 
2014
54.396294,24.045876
Rodyti žemėlapyje

Ūkio veiklos pradžia 1991 metų liepos 21 d. Šiuo metu tai – specializuotas gėlininkystės ir agurkų auginimo ūkis, kuris užima iš viso 35000 kv. m.: 17000  kv. m ploto šiltnamiuose auginami trumpavaisiai agurkai, 18000 kv. m plote – įvairios vazoninės gėlės. Klimato kontrolę, tręšimą, šilumą valdo kompiuterizuota klimato kontrolės įranga. Šiltnamių ūkis nepertraukiamai dirba visus metus, jiems apšildyti reikia specialios įrangos. Katilui pagaminti, pagal rekomendacijas, pasirinkome UAB „Enerstena”. Įmonės specialistai atvyko pas mane, išanalizavę situaciją pasiūlė, o po susitarimo suprojektavo ir pagamino 4 MW dujomis kūrenamą katilą. Jis puikiai veikia mano ūkyje. Esu patenkintas. 

„Vičiūnų" įmonių grupės valdybos pirmininkas
Visvaldas Matijošaitis
Vičiūnų įmonių grupė
Užsakovas: 
Krabų lazdelių ir kitų produktų iš surimio ir žuvies gamintoja
Tipas: 
Garo katilinė
Parametrai: 
9 MW (14 t/h garo) katilas
Kuras: 
Smulkinta mediena
Vieta: 
Plungė, Liеtuva
Metai: 
2013
55.910784,21.845407
Rodyti žemėlapyje

Pereiti prie biokuro paskatino ir ekonominiai aspektai, ir ekologijos klausimai. Kelerius metus svarstėme biokuro pritaikymo galimybes mūsų verslui, atlikome ekonominę analizę ir gauti rezultatai parodė, kad šilumą galime gaminti perpus pigiau. Be to, sumažinsime priklausomybę nuo sunkiai prognozuojamų dujų kainų. Ne mažiau svarbus buvo ir gamtosaugos klausimas – be pagrindinio biokuro tiekėjo, ketiname biokuro gamybai pasitelkti ir vietos ūkininkus. Norėtume rajono ūkininkams pasiūlyti išsivalyti melioracijos griovius, miškus ir tą nesmulkintą medieną parduoti mūsų bendrovei. „Enerstena“ energetikos srityje atlieka darbus nuo idėjos iki rakto. Tai apima projektavimo, įrangos gamybos, objekto statybos, testavimo, atidavimo vertinti ir eksploatacijos darbus. Galimybė visa tai gauti iš vienų rankų sutaupo daug laiko ir pinigų.

AB „Jonavos šilumos tinklai”
Alfredas Sadzevičius
Jonavos šilumos tinklai
Užsakovas: 
Šilumos tiekimo įmonė
Tipas: 
Vandens šildymo katilinė su kondensaciniu ekonomaizeriu
Parametrai: 
2 x 5 MW katilai
Kuras: 
Smulkinta mediena
Vieta: 
Jonava, Liеtuva
Metai: 
2013
55.072724,24.279334
Rodyti žemėlapyje

Džiaugiuosi, kad šis projektas buvo įgyvendintas Lietuvos įmonės ir pinigai, užuot iškeliavę perkant dujas arba katilinės įrangą iš užsienio, lieka ir skatina Lietuvos ekonomiką. Sumažėjusios šildymo išlaidos praplės jonaviečių pirkinių krepšelį ir taps puikiu impulsu vietiniam verslui. Visa įranga gaminama „Enerstenos“ gamybinėje bazėje, darbai yra atidžiai prižiūrimi ir kontroliuojami.

VĮ „Visagino energija“ gamybos direktorius
Arūnas Kalauskas
Visagino energija
Užsakovas: 
Šilumos tiekimo įmonė
Tipas: 
Vandens šildymo katilinė su kondensaciniu ekonomaizeriu
Parametrai: 
8 MW katilas
Kuras: 
Smulkinta mediena
Vieta: 
Visaginas, Liеtuva
Metai: 
2013
55.597276,26.431317
Rodyti žemėlapyje

Pagal 2012 m. kovo 1 d. pasirašytą sutartį „UAB „Enerstena“ atliko 8 MW biokuro katilinės (16 MW suminės katilų galios) su kondensaciniu ekonomaizeriu statybą. Technologinės įrangos projektavimo, gamybos ir sumontavimo darbai atilikti kokybiškai, numatytu laiku, nepažeidžiant statybos normų bei taisyklių, laikantis visų sutartyje numatytų reikalavimų. Biokluro katilinėje sumontuotas 8 MW biokuro katilas su kondensaciniu ekonomaizeriu. Visa technologinė įranga pagaminta laikantis standartų ir direktyvų. Biokuro katilinė atiduota vertinti Valstybinei energetikos inspekcijai prie Energetikos ministerijos, ji tinkama eksploatuoti.

VšĮ „Rokiškio psichiatrijos ligoninė“ direktorius
Algimantas Liausėdas
Rokiškio psichiatrijos ligoninė
Užsakovas: 
Psichiatrijos ligoninė
Tipas: 
Vandens šildymo katilinė
Parametrai: 
0,9 MW katilas
Kuras: 
Smulkinta mediena
Vieta: 
Rokiškis, Lietuva
Metai: 
2012
55.955504,25.585925
Rodyti žemėlapyje

Siekiant sumažinti šalies priklausomybę nuo importuojamo kuro bei organinio kuro įtakos aplinkai, labai svarbu kuo plačiau panaudoti atsinaujinančius energijos išteklius. Jų panaudojimas elektrai ir šiluminei energijai gaminti sudaro galimybes mažinti vis brangstančio iškastinio importuojamo kuro, ypač gamtinių dujų bei naftos produktų, naudojimą. UAB „Enerstena“ įrengta biokuro katilinė leidžia gerokai sumažinti išlaidas šilumos gamybai, o dėl modernizavimo iki minimumo sumažintas vietinės katilinės neigiamas poveikis aplinkai dėl atmosferos taršos.

UAB „Tauragės šilumos tinklai" direktorius
Vaclovas Karbauskis
Tauragės šilumos tinklai, Aerodromo katilinė
Užsakovas: 
Šilumos tiekimo įmonė
Tipas: 
Vandens šildymo katilinė
Parametrai: 
2 MW katilas
Kuras: 
Smulkinta mediena
Vieta: 
Tauragė, Liеtuva
Metai: 
2012
55.250366,22.29095
Rodyti žemėlapyje

Viešojo pirkimo konkursą laimėjo UAB „Enerstena“, turinti pakankamai galimybių ir patirties biokuro katilinių statybos srityje.  Sumontavę įrengimus, profesionaliai atliko jų derinimo bei palleidimo darbus, jų specialistai apmokė dirbti katilinės personalą. Su individualiai įdiegta sistema gali nuotoliniu būdu patarti, pašalindami gedimus, valdyti ir keisti katilo degimo režimus ir parametrus. Sumontuoti įrengimai veikia be sutrikimų. UAB „Enerstena“ užtikrina garantinę priežiūrą bei atsarginių dalių tiekimą, todėl esame užtikrinti dėl tolesnio ir patikimo katilinės veikimo.

UAB „Radviliškio šiluma" direktorius
Pranas Mickaitis
Radviliškio šiluma
Užsakovas: 
Šilumos tiekimo įmonė
Tipas: 
Vandens šildymo katilinė su kondensaciniu ekonomaizeriu
Parametrai: 
2 x 5 MW katilai
Kuras: 
Smulkinta mediena, durpės, šiaudai
Vieta: 
Radviliškis, Liеtuva
Metai: 
2009
55.81084,23.546487
Rodyti žemėlapyje

Pirmiausia noriu pagirti už siekį sulaukti atgalinio ryšio iš užsakovų, tai labai teisingas, verslus požiūris į atliekamus darbus.  Tikiu, kad užsakovų nuomonė tiesiogiai veikia Jūsų ateities iniciatyvas. UAB „Enerstena“ darbu esu patenkintas, iki šiol su šia įmone palaikome geranoriškus santykius. Darbai atilikti kokybiškai, numatytu laiku, nepažeidžiant statybos normų bei taisyklių, laikantis visų sutartyje numatytų reikalavimų. Objektas Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos pripažintas tinkamu naudoti.

UAB „Šakių šilumos tinklai" direktorius
Laimutis Kasparavičius
Šakių šilumos tinklai
Užsakovas: 
Šilumos tiekimo įmonė
Tipas: 
Vandens šildymo katilinė
Parametrai: 
4 x 0,46 MW katilai
Kuras: 
Šiaudai
Vieta: 
Gelgaudiškis, Liеtuva
Metai: 
2007
55.079978,22.97751
Rodyti žemėlapyje

Įmonė pasižymi plačiu veiklos spektru. Neapsiriboja vien populiariomis biokuro katilinėmis, stato ir katilines, kuriose kaip kuras gali būti naudojamos gamtinės, suskystintos arba biodujos, dyzelinas, mazutas, skystasis krosninis kuras, granulės ir net šiaudai. Šiaudai priskiriami prie atsinaujinančių energijos išteklių. Jais gaminama šiluma paprastai visada būna pigesnė nei iškastinio kuro.