Header image

Biomasės deginimo technologijos

Ekonomaizeriai ir kodensato valymo sistema ECONERG

Ekonomaizeris – nemokama papildoma šiluma ir kietųjų dalelių išvalymas iš dūmų!

Tai nerūdijančio plieno korpusinis-vamzdelinis šilumokaitis. Pagal ekonomaizeriuose utilizuojamos šiluminės energijos pobūdį ekonomaizeriai skirstomi į kondensacinius ir nekondensacinius. Panaudojant nerūdijančio plieno ekonomaizerius, galima iš esmės padidinti šilumos gamybą, sudeginant tiek pat kuro katile. Ekonomaizeryje gaunamas papildomas net 20-30 proc. šilumos kiekis dėl gilaus dūmų ataušinimo ir dūmuose esančių vandens garų kondensacijos. Tokie ekonomaizerio darbo rodikliai gaunami dėl to, kad biokuro katiluose deginama nedžiovinta mediena ir didelė dalis degimo šilumos sunaudojama kuro drėgmei išgarinti. Kondensaciniame ekonomaizeryje, priešingai nei katile, ta šiluma yra susigrąžinama ir panaudojama.


Kondensaciniame ekonomaizeryje susidaręs kondensatas yra surenkamas kondensato surinkimo talpykloje ir nuolatos akumuliuojasi. Taip susikuria kondensato perteklius, kurį reikia pašalinti. Šalinimas nėra galimas dėl kondensato užterštumo. Dūmuose esančios kietosios dalelės patenka į kondensatą, taip kartu su kitais veiksniais veikdamos vandens kokybę bei užterštumą. Tam, kad pašalintume perteklinį kondensatą, reikia jį neutralizuoti ir išvalyti. Perteklinis kondensatas toliau dozuojamas į kondensato valymo sistemą, kur pirmiausiai yra neutralizuojamas jo pH lygmuo, pasiekiant reikalingą išmetamo į kanalizaciją kondensato pH = 6,5-6,8. Tam į kondensatą dozuojami šarmo ir rūgšties tirpalai. Po neutralizacijos kondensatą reikia paruošti filtravimui. Naudojamas laminarinio tekėjimo filtras „Lamela“. Kad smulkiosios dalelės kondensate koaguliuotų į didesnes, reikia koagulianto reagento. Sukoaguliuotas daleles flokuliuojame naudodami flokuliato reagentą. Po šio cheminio ir mechaninio kondensato apdorojimo naudojami mechaniniai filtrai, kurie yra suprojektuoti „Enerstenos“ įmonių grupės specialistų. Tik tuomet kondensatas yra tinkamas nutekėti į kanalizaciją. Likęs kondensatas yra recirkuliuojamas sistemoje norint palaikyti kondensacinės sistemos nepertraukiamą veikimą ir padidinti šilumos perdavimo efektyvumą. Kondensato valymo sistema nenaudoja papildomo šalto vandens.
Taigi, „Enerstenos“ grupė savo klientams siūlo ne tik gaminamus ekonomaizerius, kaip šilumą gaminančius įrenginius, bet visiškai sukomplektuotą, automatiškai veikiančią ir ypač mažomis sąnaudomis pasižyminčią sistemą. Mūsų siūlomus kondensacinius ekonomaizerius galima pritaikyti biokuro katilams, kurių galia yra iki 150 MW.

Privalumai:

• Maži hidrauliniai ir aerodinaminiai pasipriešinimai – mažos elektros sąnaudos.
• Efektyvūs šilumos mainai ekonomaizeryje.
• Kondensaciniai ekonomaizeriai lengvai pritaikomi prie visų tipų katilų.
• Termofikacinis vanduo šildomas be tarpinio šilumokaičio.
• Gaunamas iki 30 proc. papildomas šilumos kiekis nuo katilo galios.
• Efektyvi kondensato valymo sistema.